2. Լիզա Բեյքեր Մորգան
Լիզա Բեյքեր Մորգանը ԱՄՆ-ում և Ֆրանսիայում գործող անկախ միջնորդ և արբիտր է։ Բացի մասնավոր պրակտիկայից՝ նա համագործակցում է «AAA-ICDR»-ի, Լոս Անջելեսում գործող «MCLA»-ի և Փարիզում գործող «Mediation & Resolution»-ի հետ։ 1995 թվականից լինելով Կալիֆոռնիայի փաստաբանական պալատի անդամ՝ նախկին դատավարական փաստաբանն ունի ավելի քան 17 տարվա փորձ վեճերի լուծման ոլորտում՝ ներկայացնելով թե՛ հայցվորների, թե՛ պատասխանողների շահերը ԱՄՆ ներպետական և միջսահմանային (խաչաձև) վեճերում։ 2021 թվականից նա գործում է որպես լիաժամկետ չեզոք մասնագետ (neutral)։
Մորգանը իր իրավաբանի աստիճանը ((JD) magna cum laude) ստացել է Հարավարևմտյան համալսարանում, իսկ Փարիզի Պանթեոն-Ասաս համալսարանում ստացել է միջազգային արբիտրաժի և վեճերի լուծման ոլորտում իրավունքի մագիստրոսի աստիճան (LL.M.)։ Նա միջնորդության ուսուցում և հավատարմագրում է անցել ԱՄՆ-ում և Եվրոպայում՝ ներառյալ Պեպերդին համալսարանի Շտրաուսի վեճերի լուծման ինստիտուտում, Վեճերի լուծման կենտրոնում, AAA-ում և CEDR-ում։ Նա որակավորված է Միջազգային միջնորդության ինստիտուտում և վերջերս առաջադրվել է Միջնորդների միջազգային ակադեմիային անդամակցելու համար։ Մորգանը AAA-ի շրջանակում Հիգինբոթհեմի անվան կրթաթոշակառու է և CIArb-ի անդամ։ Նա նաև որպես հրավիրյալ դասախոս ներգրավված է Երևանի պետական համալսարանի «Միջազգային դատարաններ և արբիտրաժ» մագիստրոսական կրթական ծրագրում։

2. Lisa Baker Morgan
Lisa Baker Morgan is an independent mediator and arbitrator in the U.S. and France. In  addition to her private practice, Morgan is affiliated with the AAA-ICDR, MCLA in Los Angeles,  and Mediation & Resolution in Paris. A member of the California Bar since 1995, this former  trial attorney has over 17 years of experience in dispute resolution representing both plaintiffs  and defendants in U.S. domestic and cross-border disputes. She has served as a full-time neutral  since 2021.
Morgan received her JD magna cum laude from Southwestern University and a Master of Laws  in International Arbitration and Dispute Resolution from the Panthéon-Assas University in  Paris. She received her mediation training and accreditation in the U.S. and Europe, including,  with the Straus Institute for Dispute Resolution at Pepperdine, the Center for Dispute Resolution,  the AAA, and CEDR. She is qualified with the International Mediation Institute and was recently  nominated for membership in the International Academy of Mediators. Morgan is a  Higginbotham Fellow with the AAA and a Member of CIArb. Morgan serves as a guest lecturer  for the International Courts and Arbitration LL.M. program at Yerevan State University.