4. Շրջայց «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ-ում
ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի և «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ-ի համագործակցության շրջանակում Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի, Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետների և Ֆիզիկայի ինստիտուտի ուսանողների համար կազմակերպվեց շրջայց ընկերության նախաձեռնություններին, թափուր աշխատատեղերին և տարբեր թիմերի նորարարական նախագծերին ծանոթանալու նպատակով:
Շրջայցի ընթացքում ուսանողները տեղեկացան «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ-ի գործունեության և ընկերության որդեգրած արժեքների մասին։ Մատնանշվեցին անհրաժեշտ այն կարողություններն ու հմտությունները, որոնք կարևոր են «Սինոփսիս Արմենիայում» և առհասարակ տվյալ ոլորտում  աշխատանք ունենալու համար։
Հանդիպման ավարտին ուսանողները ձևավորեցին թիմեր, մասնակցեցին մրցույթի: Հաղթող թիմը ստացավ անակնկալ նվեր ընկերության կողմից։
Շրջայցի ընթացքում ուսանողները հնարավորություն ունեցան անձամբ ծանոթանալու ընկերության աշխատանքին, ինչպես նաև բանախոսներին հղելու իրենց հետաքրքրող հարցերը։
ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի փոխտնօրեն Կարինե Նազարյանը նշեց, որ նմանօրինակ հանդիպումները ուսանողներին տալիս են ոչ միայն մասնագիտական գիտելիքներ ստանալու, այլև կազմակերպությունների աշխատանքին ծանոթանալու հնարավորություն։

4. Tour at Synopsys Armenia
As part of the cooperation between YSU Alumni and Career Center and Synopsys Armenia, a tour was organized for students from the faculties of Informatics and Applied Mathematics, Mathematics and Mechanics, and the Institute of Physics. The purpose of the tour was to familiarize students with the company’s initiatives, job vacancies, and the innovative projects of various teams.
During the tour, the students learned about the activities of Synopsys Armenia and the company’s core values. The key competencies required to work at Synopsys Armenia and in the field, in general, were also highlighted.
At the end of the meeting, the students formed teams and participated in a competition. The winning team received a surprise gift from the company.
During the tour, students had the opportunity to engage with the company’s operations and ask the speakers any questions they had.
Karine Nazaryan, Deputy Director of YSU Alumni and Career Center, noted that such meetings not only provide students with professional knowledge, but also offer them the chance to become acquainted with the work of organizations.