4. ԵՊՀ ուսանողների շարունակական հաջողությունների շարքից
Տեղի ունեցավ Ամերիաբանկի «Իմ Հայաստան, իմ ապագա» ուսանողական մրցույթի ամփոփիչ միջոցառումը, որի շրջանակում հայտարարվեցին մրցույթի արդյունքում կրթաթոշակի արժանացած, Բերքլիի համալսարան մեկնող և նախագծի ֆինանսավորում ստացող ուսանողների անունները։
Մրցույթի նպատակն էր բացահայտել և խրախուսել ակտիվ, Հայաստանի ապագայի հանդեպ սրտացավ, ճկուն մտածելակերպ ունեցող ուսանողներին։
Մրցույթի շրջանակում մրցանակները 3-ն էին`
• 160 կրթաթոշակ՝ 5 ամիս շարունակ ամսական 50.000 ՀՀ դրամի չափով,
• Ամերիաբանկի կողմից 3 նախագծի ֆինանսավորում՝ ընդհանուր 10.000.000 ՀՀ դրամի չափով,
• 10 ուղեգիր դեպի Բերքլիի համալսարան` մասնակցելու կարճաժամկետ ծրագրի:
Երևանի պետական համալսարանից մրցույթային փուլերը հաղթահարեցին 48 ուսանողներ։ Նրանք մրցույթի արդյունքում արժանացան հետևյալ մրցանակներին՝
• ուղեգիր դեպի Բերքլիի համալսարան՝ 3 ուսանող,
• կրթաթոշակ 50․000 ՀՀ դրամի չափով՝ 45 ուսանող։
ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի՝ տարբեր գործընկերների հետ շարունակական համագործակցության շրջանակում ԵՊՀ ուսանողները հնարավորություն են ունենում մասնակցելու տարաբնույթ մրցույթների և ծրագրերի՝ զարգացնելով իրենց գիտելիքները, գործնական հմտությունները, ինչպես նաև իրենց առաջին քայլերն անելով մասնագիտական ոլորտում։

Ameria Bank’s "My Armenia, My Future" student competition concluded with the announcement of the students who earned scholarships, received project funding, and were granted the opportunity to study at the University of Berkeley.
The competition aimed to identify and encourage active students with a genuine passion for the future of Armenia and a flexible, innovative mindset.
There were three types of awards in the competition:
160 scholarships, each amounting to 50,000 AMD per month for a duration of 5 months,
Funding for 3 projects by Ameria Bank, totaling 10,000,000 AMD,
10 travel grants to the University of Berkeley to participate in a short-term program.
A total of 48 students from Yerevan State University passed the competitive stages. As a result of the competition, the following awards were granted to them:
3 students received travel grants to the University of Berkeley,
45 students received scholarships of 50,000 AMD.
Through continuous collaboration with various partners, YSU Alumni and Career Center provides students with opportunities to participate in various competitions and programs, enhancing their knowledge, practical skills, and making their first steps in their professional fields.