4. Սկսի՛ր կարիերադ IT ոլորտում․ տեղեկատվական հանդիպում ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի ու «Grid Dynamics» ընկերության համագործակցության շրջանակում անցկացվեց «Սկսի՛ր կարիերադ IT-ում այսօր։ Ինթերնշիփ «Grid Dynamics»-ում» թեմայով տեղեկատվական հանդիպում փորձնակության նոր ծրագրի վերաբերյալ։
Հանդիպման ընթացքում ուսանողները հանգամանորեն ծանոթացան ընկերության գործունեությանը, որդեգրած արժեքներին և ընկերությունում աշխատելու առավելություններին։
Տեղեկատվական հանդիպման շրջանակում քննարկվեցին մի շարք հարցեր, ինչի արդյունքում մասնակիցները ծանոթացան այս պահին «Grid Dynamics»-ում առկա փորձնակության հնարավորությանը (ինչպե՞ս դիմել, ե՞րբ է դիմելու վերջնաժամկետը), դիմելու ընթացակարգին և փորձնակների ընտրության չափորոշիչներին, ինչպես նաև պարզեցին, թե ինչ կտա իրենց կարիերան «Grid Dynamics»-ում սկսելը։
Ուսանողները հնարավորություն ունեցան նաև բանախոսներին հղելու իրենց հետաքրքրող հարցերը՝ ստանալով սպառիչ պատասխաններ։

4. Informational meeting at YSU: "Start Your Career in IT"
An informational meeting on the new internship program titled "Start Your Career in IT Today: Internship at Grid Dynamics" was held at Yerevan State University as part of the collaboration between YSU Alumni and Career Center and Grid Dynamics.
During the meeting, students were thoroughly introduced to the company's operations, core values, and the benefits of working at Grid Dynamics.
The meeting also covered various important topics, including the current internship opportunities at Grid Dynamics (how to apply, and the application deadline), the application process, the criteria for selecting interns, and what students could gain by starting their careers at Grid Dynamics.
Students were also given the opportunity to ask questions to the speakers and received detailed answers.