4. Շրջայց «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերությունում
ԵՊՀ ուսանողները մասնակցեցին Շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի և «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ-ի կազմակերպած շրջայցին:
«Սինոփսիս Արմենիա»-ն էլեկտրոնային ավտոմատացված նախագծման արդյունաբերության ամենամեծ ընկերություններից մեկը, հյուրընկալեց ԵՊՀ ուսանողներին: Կազմակերպված շրջայցի ընթացքում ուսանողները ծանոթացան գերժամանակակից գիտաարտադրական ընկերության գործունեությանը, տարբեր թիմերի նորարարական նախաձեռնություններին, առկա թափուր հաստիքներին, պրակտիկայի հնարավորություններին և դիմելու ընթացակարգերին։
Հանդիպման շրջանակում ընկերության ինժեներ Էրիկ Եզդանյանը ուսանողներին ներկայացրերց իր թիմի աշխատանքները և ընկերության՝ գիտահետազոտական, ճարտարագիտական աշխատանքներով էլեկտրոնային նախագծման ավտոմատացման, արտադրության համար նախագծման, կիսահաղորդչային մտավոր սեփականության մշակման ոլորտներում իրականացվող ազդեցիկ նախագծերը։
Շրջայցը ԵՊՀ ուսանողների համար լավ հնարավորություն էր՝ անմիջականորեն ծանոթանալու ոլորտի աշխատանքային միջավայրին: Այցելությունը հագեցած էր հարցուպատասխանով: Ուսանողներն աշխատակիցներին տվեցին իրենց հետաքրքրող հարցերը՝ ստանալով սպառիչ պատասխաններ:

4. YSU students visit Synopsys Armenia
Students from Yerevan State University participated in a tour organized jointly by the YSU Alumni and Career Center and Synopsys Armenia.
Synopsys Armenia, one of the largest companies in the electronic design automation industry, hosted YSU students. During the organized visit, students became acquainted with the operations of this cutting-edge science and production company, explored the innovative initiatives of various teams, learned about available job openings, internship opportunities, and the application procedures.
As part of the meeting, company engineer Erik Yezdanyan presented the work of his team, highlighting Synopsys Armenia's impactful projects in research and development, engineering work in electronic design automation, production-oriented design, and semiconductor intellectual property development.
The visit provided YSU students with a valuable opportunity to gain direct insight into the professional environment of the industry. The session included an interactive Q&A, during which students posed their questions and received detailed responses from the company's staff.