4. Ի՞նչ հմտություններ են պետք աշխատաշուկայում հաջողելու համար․ «ACA»-ի հիմնադիրը՝ ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի և «Armenian Code Academy»-ի համագործակցության շրջանակում համալսարանում տեղի ունեցավ ուսանողների կարիերայի զարգացմանն ուղղված հետաքրքիր հանդիպում-քննարկում:
«Armenian Code Academy»-ի («ACA») հիմնադիր Նարեկ Ասլիկյանը ներկայացրեց կառույցի գործունեությունը,  Հայաստանի տեխնոլոգիական ոլորտի հնարավորությունները, պատմեց՝ ինչպես զարգացնել կարիերան և ինչ հմտություններ զարգացնել աշխատաշուկայում հաջողելու համար։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեց նոր՝ «Ուսանողների կարիերայի ուղղորդման» ծրագիրը, որը կօգնի բացահայտել աշխատանքային հետագա հնարավորությունները:
Հանդիպումը հագեցած էր հետաքրքիր տեղեկություններով, հնարավորություններով և ակտիվ հարցուպատասխանով։
Բացի դրանից՝ մասնակից ուսանողները հանդիպման ավարտին ստացան հատուկ պրոմոկոդ՝ «ACA» դասընթացների մեկ ամսվա անվճար մասնակցության համար։
Այս հանդիպումը հինալի հնարավորություն էր ուսանողների համար՝ մուտք գործելու տեխնոլոգիական աշխարհ և զարգացնելու կարիերայի առաջխաղացման համար անհրաժեշտ հմտությունները։

4. ACA founder discusses skills required for success in labour market at YSU
As part of the collaboration between the YSU Alumni and Career Center and the Armenian Code Academy (ACA), the university hosted an engaging meeting-discussion aimed at supporting students' career development.
Narek Aslikyan, the founder of ACA, presented the organization's activities, spoke about the opportunities in Armenia's technological sector, and explained how to build a career and what skills are essential for achieving success in the labour market.
During the meeting, a new program titled "Student Career Guidance" was introduced, which is designed to help students identify potential future employment opportunities.
The event was rich in useful information, new opportunities, and an active question-and-answer session.
Additionally, participating students received a special promo code at the end of the meeting, granting them one month of free access to ACA courses.
This meeting served as an excellent opportunity for students to enter the world of technology and develop the skills necessary for career advancement.