4. Առաջնորդության դասընթաց ԵՊՀ ուսանողների համար
ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի և «Կոկա-Կոլա ՀԲՔ Արմենիա» ընկերության համագործակցության շրջանակում համալսարանի ուսանողների համար կազմակերպվեց հանդիպում ընկերության ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում ուսանողները ծանոթացան ընկերության ստեղծման պատմությանը, զարգացման հիմնական փուլերին, գործունեության ուղղություններին և կորպորատիվ մշակույթին։ Ներկայացվեցին կարիերայի հնարավորությունները, պրակտիկայի ծրագրերը, երիտասարդ մասնագետների համար նախատեսված զարգացման նախաձեռնությունները, ինչպես նաև առկա թափուր հաստիքները։
Մասնակիցները հնարավորություն ունեցան նաև առցանց ձևաչափով շրջայց կատարելու «Կոկա-Կոլա Երջանկության գործարան»-ում՝ ծանոթանալով արտադրական գործընթացներին և աշխատանքային միջավայրին։
Հանդիպումն անցավ ակտիվ և հետաքրքիր մթնոլորտում։ Ուսանողները ընկերության ներկայացուցիչներին ուղղեցին իրենց հետաքրքրող հարցերն աշխատանքի ընդունման գործընթացի, պահանջվող հմտությունների, ընկերությունում աճի հնարավորությունների և մասնագիտական զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ։
Ընկերության ներկայացուցիչները կիսվեցին իրենց փորձով և մասնագիտական խորհուրդներով՝ խրախուսելով երիտասարդներին լինելու նախաձեռնող և շարունակաբար զարգացնելու իրենց կարողությունները։

4. Leadership training for YSU students
As part of the collaboration between the YSU Alumni and Career Center and Coca-Cola HBC Armenia, a meeting was held for university students with company representatives.
During the session, students learned about the company's founding, key stages of development, business operations, and corporate culture. The representatives also presented career opportunities, internship programs, professional development initiatives for young specialists, and current job openings.
Participants were given the chance to take a virtual tour of the Coca-Cola Happiness Factory, gaining insight into production processes and the work environment.
The meeting was conducted in an engaging and interactive atmosphere. Students asked questions about recruitment processes, required skills, growth opportunities, and prospects for professional development.
Company representatives shared their professional experiences and offered advice, encouraging students to be proactive and continuously develop their skills.