4. Տեղեկատվական հանդիպում ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի անդամ, ՀՀ որակավորված աուդիտոր Ժիրայր Մխիթարյանի հետ
ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի և ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի հետ համագործակցության շրջանակում ԵՊՀ ուսանողների համար կազմակերպվեց տեղեկատվական հանդիպում՝ նվիրված սկսնակ աուդիտորների ներգրավման ծրագրի մեկնաբանմանը։
Ծրագիրը նպատակ ունի հզորացնելու երիտասարդ մասնագետների ներուժը և նրանց ներգրավելու պետական աուդիտի ոլորտում։
Հանդիպմանը ՀՀ որակավորված աուդիտոր, տնտեսագիտության թեկնածու Ժիրայր Մխիթարյանը ուսանողներին ներկայացրեց ծրագրի մասին անհրաժեշտ տեղեկություններ։
Ըստ բանախոսի՝ ծրագիրը հնարավորություն է ընձեռում ուսանողներին ներգրավվելու ծրագրի փուլերում՝ ծանոթանալով մասնակցության պայմաններին ու ընտրության չափանիշներին, սկսելու մասնագիտական ուղի պետական կառավարման կարևոր ոլորտներից մեկում, ինչպես նաև ձեռք բերելու գործնական հմտություններ և փորձ:
Ուսանողները ծանոթացան նաև ծրագրի շրջանակում ընձեռվող այլ հնարավորություններին, որոնք միտված են նպաստելու մասնագիտական գիտելիքների, հմտությունների զարգացմանն ու հանրային ներուժի արդյունավետ իրացմանը։

Within the framework of cooperation between the YSU Alumni and Career Center and the Audit Chamber of the Republic of Armenia, an information session was organized for students of Yerevan State University to present the Entry-Level Auditors Recruitment Program.
The program aims to strengthen the potential of young professionals and involve them in the field of public audit.
During the meeting, qualified auditor of the Republic of Armenia and Candidate of Economic Sciences Zhirayr Mkhitaryan provided students with detailed information about the program.
The speaker highlighted that the program offers students the opportunity to participate in its various stages, familiarize themselves with the conditions of participation and selection criteria, begin their professional careers in one of the key areas of public administration, and gain practical skills and experience.
Students also learned about additional opportunities offered within the program aimed at developing professional knowledge and skills and enabling the effective realization of their potential in the public sector.