• Ինստիտուցիոնալ գործընկերներ
Հաղորդակցության փիլիսոփայության և մշակութային նշանագիտության պրոֆեսոր («Professore Ordinario»), Թուրինի համալսարանի փիլիսոփայության և կրթական գիտությունների բաժին (Իտալիա), Շանհայի համալսարանի չինարենի լեզվի և գրականության բաժնի նշանագիտության մշտական մասնակի դրույքով հրավիրյալ պրոֆեսոր (Չինաստան), Քեմբրիջի համալսարանի «Cambridge Digital Humanities» կենտրոնի ասոցացված անդամ, ինչպես նաև Տրենտոյի «Bruno Kessler» հիմնադրամի կրոնագիտության կենտրոնի տնօրեն
Մարտին Հենցելման
Բանասիրական գիտությունների դոկտոր, սլավոնական լեզվաբանության ամբիոնի դոցենտ: Ներկայումս աշխատում է Ավստրիայի Վիեննայի համալսարանի սլավոնագիտության ամբիոնում` որպես սլավոնական լեզվաբանության ավագ դասախոս: Մարտին Հենցելմանը մասնագիտանում է լեզվական և նշանագիտական լանդշաֆտների մեջ, Bulgarica տարեգրքի (AVM, Մյունխեն) համախմբագիրներից է։ Նա եղել է նաև Zeitschrift für Slawistik հատուկ թողարկման հյուր֊խմբագիր, որի ջանասիրությամբ տպագրվել է «Նոր հեռանկարներ Հարավային սլավոնական լեզվաբանության վերաբերյալ» (De Gruyter, 2024) համարը
Քրիստո Կաֆթանջիև
Պրոֆեսոր, գիտությունների դոկտոր գովազդի, նշանագիտության և մարքեթինգային հաղորդակցությունների ոլորտում, Սոֆիայի «Սուրբ Կլիմենտ Օհրիդսկի» համալսարան (Բուլղարիա)
Նիկոլաե-Սորին Դրագան
Փիլիսոփայության դոկտոր (PhD), դոցենտ, «George Emil Palade» անվան բժշկության, դեղագործության, գիտության և տեխնոլոգիայի համալսարան, Տրգու Մուրեշ (Ռումինիա)

Full Tenured Professor (“Professore Ordinario”) of Philosophy of Communication and Cultural Semiotics at the Department of Philosophy and Educational Sciences, University of Turin, Italy, Permanent Part-Time Visiting Full Professor of Semiotics in the Department of Chinese Language and Literature, University of Shanghai, China, Associate Member of Cambridge Digital Humanities, Cambridge University, and Director of the Center for Religious Studies, “Bruno Kessler Foundation”, Trento, Italy
Martin Henzelmann
Assoc. Prof. Dr., Martin Henzelmann is an associate professor for Slavic Linguistics, currently working as a senior lecturer for Slavic Linguistics at the Department of Slavonic Studies at the University of Vienna, Austria. He focuses on linguistic and semiotic landscapes and is co-editor of the yearbook Bulgarica (AVM, Munich) and guest editor of a Special Issue of Zeitschrift für Slawistik / Journal of Slavic Studies, entitled New Insights into South Slavic Linguistics (De Gruyter, 2024).
Christo Kaftandjiev
Prof. Dr. of Sci on advertising, semiotics, and marketing communications, Sofia University St. Kliment Ohridski