3. Հանդիպում Տոկիոյի համալսարանի պրոֆեսոր Էյզաբուրո Տանակայի հետ
Ս․թ․ մարտի 4-ին՝ ժամը 13։00-ին, ԵՊՀ փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլետի 311 լսարանում տեղի կունենա հանդիպում Տոկիոյի համալսարանի պրոֆեսոր Էյզաբուրո Տանակայի հետ։
Հանդիպման ընթացքում Էյզաբուրո Տանական հանդես կգա «Ինչպես աջակցել երեխաների հոգեկան առողջությանը բնական և մարդածին աղետներից հետո․ հոգեբանական առաջին օգնությունից մինչև տրավմային ուղղված կոգնիտիվ-վարքաբանական թերապիա» թեմայով դասախոսությամբ։
Պրոֆեսոր Էյզաբուրո Տանական Տոկիոյի համալսարանի խորհրդատվության և աջակցության ծառայությունների հետազոտական կենտրոնի հոգեբուժության և հանրային առողջության ոլորտի առաջատար գիտնական է։ Նրա գիտական հետաքրքրությունների հիմնական ուղղություններն են գլոբալ հոգեկան առողջությունը, բարեկեցությունը, սոցիալական անհավասարությունը, հումանիտար ճգնաժամերը, ինչպես նաև բնական և մարդկային գործոններով պայմանավորված աղետներից հետո հոգեկան առողջության խնդիրները։

3. Meeting with Professor Eizaburo Tanaka from University of Tokyo
On March 4, 2026, at 13:00, YSU Faculty of Philosophy and Psychology will host a meeting with Professor Eizaburo Tanaka from the University of Tokyo.
During the event, Professor Tanaka will deliver a lecture on "Supporting Children's Mental Health after Natural and Man-Made Disasters: From Psychological First Aid to Trauma-Focused Cognitive Behavioral Therapy".
Professor Eizaburo Tanaka is a leading researcher in psychiatry and public health at the Center for Research on Counseling and Support Services, University of Tokyo. His research focuses on global mental health, well-being, social inequality, humanitarian crises, and mental health following natural and man-made disasters.