3. ««ՀՀ սնկերի բազմազանությունը»՝ COP 17-ին ընդառաջ» խորագրով աշխատաժողով
Ս.թ. ապրիլի 17-18-ը Աղվերանում և Դիլիջանում տեղի կունենա ««ՀՀ սնկերի բազմազանությունը»՝ COP 17-ին ընդառաջ» խորագրով աշխատաժողով, որը կազմակերպվում է ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետի բուսաբանության և սնկաբանության ամբիոնի կողմից իրականացվող «APPEAR Project 373» ծրագրի շրջանակում:
Աշխատաժողովը նպատակ ունի համախմբելու պետական կառույցների, հասարակական կազմակերպությունների, գիտական և կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու սնկերի կենսաբազմազանության ուսումնասիրության, ԴՆԹ բարկոդավորման կիրառության, ինչպես նաև բնության պահպանության և կայուն զարգացման ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները։
Միջոցառման ընթացքում կներկայացվեն ծրագրի նպատակները, աշխատանքների ընթացքը և ակնկալվող արդյունքները, ինչպես նաև կկազմակերպվի մասնագիտական քննարկում՝ շահագրգիռ կողմերի (Stakeholder Workshop) մասնակցությամբ։

3. Workshop: "Biodiversity of Fungi in Armenia: Advancing Towards COP17"
On April 17–18, 2026, the "Biodiversity of Fungi in Armenia: Advancing Towards COP17" workshop will be held in Aghveran and Dilijan. The event is organized within the framework of the APPEAR Project 373, implemented by the Chair of Botany and Mycology at the Faculty of Biology, Yerevan State University.
The workshop aims to bring together representatives of state bodies, non-governmental organizations, scientific and educational institutions, in order to discuss research on fungal biodiversity, the application of DNA barcoding, and opportunities for cooperation in the fields of nature conservation and sustainable development.
During the event, the objectives of the project, the progress of ongoing activities, and the expected outcomes will be presented. The program will also include a stakeholder workshop, providing an opportunity for discussion and exchange among relevant participants.