5. «Ես սոցիալական մանկավարժ եմ»․ միջոցառում՝ նվիրված Սոցիալական մանկավարժի միջազգային օրվան
Երևանի պետական համալսարանի մանկավարժության և կրթության զարգացման կենտրոնում տեղի ունեցավ Սոցիալական մանկավարժի միջազգային օրվան նվիրված միջոցառում։
Միջոցառման սկզբում ուսանողներին և հյուրերին ողջունեց Մանկավարժության և կրթության զարգացման կենտրոնի տնօրեն Նազիկ Հարությունյանը։ Նա մեծապես կարևորեց սոցիալական մանկավարժի առաքելությունը մերօրյա կյանքում՝ հորդորելով ուսանողներին ամենայն պատասխանատվությամբ և մեծ նվիրումով մոտենալ իրենց ընտրած մասնագիտությանը։
Այնուհետև ուսանողները ներկայացրին իրենց պատրաստած մասնագիտական զեկույցը նկարչաթերապիայի վերաբերյալ։ Զեկույցն ուղեկցվում էր սահիկաշարով և տեսանյութերով, որոնց օգնությամբ ուսանողներն առավել հետաքրքիր ձևով ներկայացրին նկարչաթերապիայի պատմությունը, գործառույթները, մեթոդիկան։
Միջոցառման երկրորդ` մշակութային մասում ուսանողները հանդես եկան ասմունքով  և երգերով։
Նշենք, որ միջոցառմանը ներկա էին պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ և այլ հյուրեր։

5. "I Am a Social Educator": Event celebrating the International Day of Social Educators
An event dedicated to the International Day of Social Educators was held at the Pedagogy and Education Development Center of Yerevan State University.
The event began with a welcome address by Nazik Harutyunyan, Director of the Pedagogy and Education Development Center. In her speech, she emphasized the mission of social educators in today's society, urging students to approach their chosen profession with responsibility and dedication.
Following her remarks, students presented professional reports on art therapy, accompanied by slideshows and videos. This engaging presentation covered the history, functions, and methodologies of art therapy.