5. Հանդիպում դպրոցականների հետ
ԵՊՀ մանկավարժության և կրթության զարգացման կենտրոնում հյուրընկալվել էին Վաղարշապատի Մաքսիմ Գորկու անվան №5  ավագ դպրոցի (Արմավիրի մարզ) և  Արգել համայնքի Վ․ Անանյանի անվան միջնակարգ դպրոցի (Կոտայքի մարզ) աշակերտները։
Հանդիպման նպատակն էր ապագա դիմորդներին իրազեկել սոցիալական մանկավարժի մասնագիտության մասին, ծանոթացնել սոցիալական մանկավարժի աշխատանքի առանձնահատկություններին։
Դպրոցականներին ողջունեց Մանկավարժության և կրթության զարգացման կենտրոնի փոխտնօրեն, մանկ․ գիտ․ թեկնածու, դոցենտ Արևիկ Ղազարյանը։ Տեսասահիկների միջոցով նա ներկայացրեց կենտրոնում գործող բակալավրի, ինչպես նաև մագիստրոսական կրթական ծրագրերը։ Այնուհետև Ա. Ղազարյանը դպրոցականներին հանգամանորեն ներկայացրեց սոցիալական մանկավարժի աշխատանքի առանձնահատկություններն ու պատասխանեց աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին։
Հանդիպման շրջանակում կենտրոնի դոցենտ Լուսինե Հայրապետյանը դպրոցականների համար անցկացրեց վարպետաց դաս՝ արվեստի մանկավարժության տարբեր թերապևտիկ տեխնոլոգիաների համակցմամբ։

5. Meeting with schoolchildren
Students from Secondary School №5 named after Maxim Gorky in Vagharshapat (Armavir Province) and from Secondary School named after V. Ananyan in Argel Community (Kotayk Province) were hosted at YSU Pedagogy and Education Development Center.
The purpose of the meeting was to inform future applicants about the profession of social pedagogue and familiarize them with the specificities of the social pedagogue's work.
The students were welcomed by the Deputy Director of the Pedagogy and Education Development Center, Candidate of Pedagogical Sciences, Associate Professor Arevik Ghazaryan. Through videos, she introduced the bachelor's and master's degree programs offered by the center.
Afterward, A. Ghazaryan thoroughly presented the specifics of the social pedagogue's work and answered the students' questions.
Within the framework of the meeting, the center's Associate Professor Lusine Hayrapetyan conducted a master class for the students, combining various therapeutic technologies of art pedagogy.