5. Մասնագիտական հանդիպում «Տարիքային մանկավարժություն» դասընթացի շրջանակում
ԵՊՀ մանկավարժության և կրթության զարգացման կենտրոնի «Սոցիալական մանկավարժություն» կրթկան ծրագրի բակալավրիատի առաջին կուրսի ուսանողները «Տարիքային մանկավարժություն» դասընթացի շրջանակում առցանց հանդիպում ունեցան ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության Նուբարաշենի «Երեխայի և ընտանիքի աջակցության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Ա․ Դուրյանի և մասնագիտական թիմի հետ։
Կենտրոնի տնօրենը համառոտ ներկայացրեց իրենց գործունեությունը՝ կարևորելով սոցիալական մանկավարժի կատարած աշխատանքը։
Հանդիպման շրջանակում ուսանողները բանախոսներին ուղղեցին մասնագիտական հարցեր և ստացան սպառիչ պատասխաններ։
Ապագա սոցիալական մանկավարժների համար այսօրինակ հանդիպումները շատ կարևոր են և ուսուցողական։ Փոխպայմանավորվածության արդյունքում որոշվեց, որ նման հանդիպումներն ու քննարկումները լինեն շարունակական։

First-year students of the "Social Pedagogy" bachelor's program at YSU Pedagogy and Education Development Center held an online meeting with A. Duryan, the Director of the Child and Family Support Center SNCO in Nubarashen, and the professional team, as part of the "Age-Based Pedagogy" course.
The director briefly presented the center's activities, emphasizing the important role of social pedagogy in their work.
During the meeting, students had the opportunity to ask the speakers questions about their profession and receive comprehensive answers.
Such meetings are of great significance and educational value for future social pedagogues. As a result, a mutual agreement was made to continue organizing these meetings and discussions regularly.