5. «PR-ը ճշմարտությունն ասում է մարդկանց՝ իրենց հասկանալի լեզվով». Մաքսիմ Բեհար
ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետում «Հասարակայնության հետ կապեր (PR)» բակալավրի կրթական ծրագրի շրջանակում տեղի է ունեցել հանդիպում՝ PR ոլորտի համաշխարհային ճանաչում վայելող փորձագետ, գործարար, լրագրող և դիվանագետ Մաքսիմ Բեհարի հետ:
Մաքսիմ Բեհարը Դավոսում գործող Համաշխարհային հաղորդակցային ֆորումի (World Communication Forum Association) տնօրենների խորհրդի նախագահն է, ICCO-ի՝ աշխարհի խոշորագույն PR կազմակերպության նախկին նախագահը, Ջոն Ֆ. Քենեդիի անվան կառավարման դպրոցի (John F. Kennedy School of Government) շրջանավարտ, «M3 Communication Group»-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն: Նրա «The Global PR Revolution» գիրքը «Book Authority»-ի կողմից ճանաչվել է բոլոր ժամանակների լավագույն 10 PR գրքերից մեկը։
Հանդիպումը կազմակերպվել էր «Spring PR» ընկերության համահիմնադիրներ, ԵՊՀ դասախոս, դոցենտ, «Հասարակայնության հետ կապեր (PR)» բակալավրի և մագիստրոսական կրթական ծրագրերի ղեկավար Նվարդ Մելքոնյանի և Միջազգային հանրային կապերի ասոցիացիայի (IPRA) և «Davos World Communication Forum Association»-ի խորհրդատվական խորհուրդների անդամ Տաթևիկ Սիմոնյանի նախաձեռնությամբ:
Հանդիպման ընթացքում Մաքսիմ Բեհարը փոխանցեց տարիների իր փորձը, կուտակած գիտելիքները, գործնական խորհուրդներն ու PR-ի իր ընկալումը:
PR-ը ճշմարտությունն ասում է մարդկանց՝ իրենց հասկանալի լեզվով։ Speed, Simplicity, Self-confidence - արագություն, պարզություն, ինքնավստահություն. սա է PR մասնագետի հաջողության բանաձևը:
PR ոլորտի համաշխարհային առաջատարի՝ Մաքսիմ Բեհարի հետ հանդիպումն ավարտվեց հարցուպատասխանով, որի ընթացքում ուսանողները հնարավորություն ստացան հնչեցնելու իրենց հետաքրքրող հարցերը:

5. PR tells the truth to people in a language they understand, says Maxim Behar
The YSU Faculty of Sociology hosted globally renown PR expert, businessman, journalist, and diplomat Maxim Behar as part of the university's "Public Relations" bachelor's program.
Behar serves as chairman of the board of directors of the World Communication Forum Association in Davos and is a former president of ICCO, the world's largest PR organization. He is also a graduate of the John F. Kennedy School of Government and the founder and CEO of M3 Communication Group. His book, The Global PR Revolution, was recognized by BookAuthority as one of the top 10 PR books of all time.
The meeting was organized at the initiative of Nvard Melkonyan, co-founder of Spring PR, associate professor at YSU, and head of the university's "Public Relations" bachelor's and master's programs, together with Tatevik Simonyan, board member of the International Public Relations Association and the World Communication Forum Association.
During the session, Behar shared his years of experience, accumulated knowledge, practical advice, and insights into the PR profession.
PR tells the truth to people in a language they understand. Speed, simplicity, and self-confidence — this is the formula for success for a PR professional.
The meeting concluded with a question-and-answer session, giving students the opportunity to raise questions and engage directly with the global PR leader.