5. ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետը հյուրընկալել էր Նիկիտա Մոլչակովին և Միխայիլ Վոժդաևին
Սույն թվականի ապրիլի 8-ին Երևանի պետական համալսարանի և Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի (համալսարան) (ՄՄՀՊԻ) համագործակցության շրջանակում ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետը հյուրընկալել էր  ՄՄՀՊԻ միջազգային-իրավական ֆակուլտետի դեկան Նիկիտա Մոլչակովին և Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության գիտության և բարձրագույն կրթության նախարարության ներկայացուցիչ, խորհրդական Միխայիլ Վոժդաևին։
ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի դեկան Հարություն Խաչիկյանը և ԵՊՀ եվրոպական և միջազգային իրավունքի ամբիոնի վարիչ Արտակ Ասատրյանը ողջունեցին հյուրերին՝ ընդգծելով նման այցերի կարևորությունը, այդ թվում՝ հետագա համագործակցության համատեքստում։ Ն. Մոլչակովը ներկայացրեց ՄՄՀՊԻ միջազգային-իրավական ֆակուլտետի պատմությունը, ֆակուլտետի կողմից իրականացվող կրթական ծրագրերը և ապագայի հեռանկարները։ Հյուրերին ներկայացվեց ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի գործունեությունը, կրթական ծրագրերը և ֆակուլտետի շրջանակում ձևավորված ավանդույթները։ Հանդիպումն անցավ ջերմ մթնոլորտում։
Նիկիտա Մոլչակովը ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողների համար հանդես եկավ «Հաջողակ իրավաբանի մասնագիտական ​​դիմանկարը. ժամանակակից պահանջներ և ապագայի մարտահրավերներ» թեմայով դասախոսությամբ, որի շրջանակում ներկայացվեց արագ փոփոխվող աշխարհում իրավաբանի մասնագիտական հաջողությունների նոր ընկալումները և արհեստական բանականության դերը պրակտիկ իրավաբանության արդի զարգացումներում։ Դասախոսությունն անցավ ակտիվ քննարկումներով, բանախոսը պատասխանեց ուսանողների հարցերին։ Մասնակիցները Ն. Մոլչակովին շնորհակալություն հայտնեցին հետաքրքիր դասախոսության և իրավաբանի մասնագիտությանը նոր դիտանկյունից նայելու հնարավորության համար։

5. YSU Faculty of Law hosts Nikita Molchakov and Mikhail Vozhdaev
On April 8, within the framework of the partnership between Yerevan State University and the Moscow State Institute of International Relations (MGIMO), the YSU Faculty of Law hosted Nikita Molchakov, Dean of the International Law School at MGIMO, and Mikhail Vozhdaev, Counselor and Representative of the Ministry of Science and Higher Education of the Russian Federation in Armenia.
Dean of the YSU Faculty of Law Harutyun Khachikyan and Head of the Chair of European and International Law Artak Asatryan welcomed the guests, emphasizing the importance of such visits, including in the context of further cooperation. Molchakov presented the history of the International Law School at MGIMO, its educational programs, and development prospects. The guests were also introduced to the activities of the YSU Faculty of Law, its educational programs, and established traditions. The meeting took place in a warm and cordial atmosphere.
Nikita Molchakov also delivered a lecture for YSU law students titled "The Professional Profile of a Successful Lawyer: Modern Requirements and Future Challenges". He discussed emerging perceptions of legal success in a rapidly changing world, as well as the role of artificial intelligence in the current development of legal practice. The lecture was followed by an active discussion, during which the speaker answered students' questions. Participants thanked Molchakov for the insightful lecture and for offering a fresh perspective on the legal profession.