5. Պրոֆեսոր Վոյցեխ Կույավսկու այցը քիմիայի ֆակուլտետ
ԵՊՀ քիմիայի ֆակուլտետում հյուրընկալվեց Ն. Կոպեռնիկոսի անվան Թորունի համալսարանի (Լեհաստան) ֆիզիկական քիմիայի և պոլիմերների ֆիզիկական քիմիայի ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Վոյցեխ Կույավսկին:
Պրոֆեսոր Վոյցեխ Կույավսկին Քիմիայի ֆակուլտետի ֆիզիկական և կոլոիդների քիմիայի ամբիոնում իրականացվող ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեի «25RG-1D053» ծածկագրով գիտական դրամաշնորհի (ղեկավար` ք.գ.թ., դոցենտ Լիանա Գաբրիելյան) դրամաշնորհի արտասահմանյան խորհրդատուն է։
Ս.թ. հոկտեմբերի 25-ից նոյեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում տեղի ունեցան խմբի գիտական թեմայի ընթացիկ աշխատանքների վերաբերյալ քննարկումներ: Բացի այդ՝ պրոֆեսոր Կույավսկին հանդես եկավ դասախոսությամբ: Նա ներկայացրեց թաղանթների պատրաստման տեխնոլոգիաների և դրանց կիրառման ոլորտներում ունեցած իր փորձը։ Դասախոսությանը ներկա էին ԵՊՀ քիմիայի ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական համակազմի ներկայացուցիչներ, գիտաշխատողներ, ուսանողներ:

The Faculty of Chemistry at Yerevan State University hosted Professor Wojciech Kujawski, Head of the Department of Physical Chemistry and Polymer Physical Chemistry at Nicolaus Copernicus University in Torun, Poland.
Professor Kujawski serves as the foreign advisor for the scientific grant "25RG-1D053", funded by the Higher Education and Science Committee of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia, under the supervision of PhD in Chemistry, Associate Professor Liana Gabrielyan, at the Chair of Physical and Colloid Chemistry, YSU Faculty of Chemistry.
From October 25 to November 2 of this year, discussions were held on the ongoing work of the group’s research project. In addition, Professor Kujawski lectured, sharing his experience in membrane fabrication technologies and their applications. The lecture was attended by representatives of the Faculty of Chemistry's academic staff, researchers, and students.