5. Ավարտական վկայականների հանձնման արարողություն ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետում
ԵՊՀ Պալեանների անվան դահլիճում տեղի ունեցավ Կենսաբանության ֆակուլտետի 2023-2024 ուստարվա շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությունը, որին ներկա էին ֆակուլտետի դեկանը, փոխդեկանը, կրթական ծրագրերի ղեկավարները, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները և այլ հյուրեր:
Միջոցառման մասնակիցները փաստեցին, որ ավարտական վկայականների հանձնման արարողությունը կարևոր և հիշարժան միջոցառում է ոչ միայն շրջանավարտների, այլև պրոֆեսորադասախոսական ողջ անձնակազմի համար:
Նրանք ընդգծեցին բուհում ուսումնառության տարիներին ուսանողների ձեռք բերած մասնագիտական գիտելիքների և մարդկային որակական հատկանիշների կարևորությունը, որոնց օգնությամբ նրանք կկարողանան հաղթահարել հետագայում հանդիպած ցանկացած մարտահրավեր և հաղթանակած դուրս գալ ցանկացած բարդ իրավիճակից:

The Diploma Awarding Ceremony for the graduates of the Biology Faculty from the 2023-2024 academic year took place at YSU Paleans Hall. The event was attended by the faculty dean, vice dean, heads of educational programs, representatives of the teaching staff, and other guests.
The attendees noted that the diploma awarding ceremony is a significant and memorable occasion, not only for the graduates but also for the entire teaching staff.
They highlighted the importance of the professional knowledge and personal qualities that the students have developed during their time at the university. These attributes, they emphasized, will equip the graduates to overcome future challenges and navigate difficult situations successfully.