3. ԵՊՀ վեց ուսանողներ արժանացել են ՏՏ բնագավառում կրթական մրցանակների
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) բնագավառում ամենամյա կրթական պարգևների մրցանակաբաշխության այս տարվա արդյունքների համաձայն՝ ԵՊՀ-ից մրցանակների են արժանացել Ֆիզիկայի ինստիտուտի հինգ ուսանողներ և Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի մեկ ասպիրանտ:
«Լավագույն բակալավր» անվանակարգում 1-ին կարգի մրցանակի է արժանացել Հովհաննես Թումանյանը, 2-րդ կարգի մրցանակի՝ Եվա Դալլաքյանը:
«Լավագույն մագիստրանտ» անվանակարգում 1-ին կարգի մրցանակի է արժանացել Միքայել Սահակյանը, 2-րդ կարգի մրցանակի՝ Սիրանուշ Ասատրյանը և Փարամազ Չորպաճեանը:
«Լավագույն ասպիրանտ» անվանակարգում 2-րդ կարգի մրցանակի է արժանացել Վահագն Ալթունյանը:
Նշենք, որ ՏՏ բնագավառում ամենամյա կրթական պարգևների մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության կողմից: Այն նպատակ ունի բացահայտելու և խրախուսելու լավագույն ուսանողներին և աշակերտներին՝ դրանով իսկ խթանելով տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառի հետագա զարգացումն ու կատարելագործումը:

3. Six YSU students receive educational awards in IT
According to the results of this year’s annual educational awards ceremony in information technology, six students from Yerevan State University have been honored with awards.
In the "Best Bachelor's Student" category, the first-class award was presented to Hovhannes Tumanyan, while the second-class award was presented to Yeva Dallakyan.
In the "Best Master's Student" category, the first-class award went to Mikayel Sahakyan, and the second-class awards were presented to Siranush Asatryan and Paramaz Chorpachyan.
In the "Best Postgraduate Student" category, the second-class award was awarded to Vahagn Altunyan.
The annual educational awards ceremony in IT is organized by the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia. The initiative aims to identify and encourage the most talented students and pupils, thereby fostering the advancement and continuous improvement of the information technology sector.