3. Աշխատաշուկայում մրցունակ մասնագետ դառնալու բանաձևը․ խորհրդատվական հանդիպում ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի ու «Կոկա-Կոլա ՀԲՔ Արմենիա» ընկերության համագործակցությամբ համալսարանում կայացավ ուսանողների համար նախատեսված «Կարիերայի կողմնացույց․ գտի՛ր քո ուղին» ծրագրի հերթական HR խմբային խորհրդատվական հանդիպումը։
Ընկերության տաղանդների հավաքագրման գործընթացների և գործատուի բրենդավորման պատասխանատու Տաթևիկ Բաբայանն ուսանողների հետ կիսվեց իր փորձով և գիտելիքներով:
Հանդիպման ընթացքում ուսանողները ծանոթացան արդյունավետ ինքնակենսագրական կազմելու հիմնական սկզբունքներին, հարցազրույցների ընթացքում ճիշտ ներկայանալու առանձնահատկություններին և աշխատաշուկայում մրցունակ լինելու համար անհրաժեշտ հմտություններին։ Նրանք նաև տեղեկացան «Կոկա-Կոլա ՀԲՔ Արմենիա» ընկերության աշխատանքային միջավայրին և մասնագիտական զարգացման հնարավորություններին։
Տաթևիկ Բաբայանը ներկայացրեց աշխատանքի ընդունման գործընթացի հիմնական փուլերն ու հաջողության հասնելու կարևոր մոտեցումները։
Ինտերակտիվ աշխատարանի շրջանակում ուսանողները բաժանվեցին խմբերի, վերլուծեցին տարբեր թեկնածուների օրինակներ և քննարկեցին, թե ինչ հմտություններ ու հատկանիշներ են կարևոր տվյալ հաստիքին համապատասխանելու համար։ Բացի դրանից՝ նրանք հնարավորություն ստացան գործատուի տեսանկյունից գնահատելու թեկնածուներին և առավել հստակ պատկերացում կազմելու ընտրության գործընթացի մասին։

3. YSU hosts consultation meeting on how to become competitive professional in the labor market
A new HR group consultation meeting for students, titled "Career Compass: Find Your Path," was held at Yerevan State University through the cooperation of the university's Alumni and Career Center and Coca Cola HBC Armenia.
Tatevik Babayan, the company's Talent Acquisition Partner and Employer Branding Specialist, shared her professional experience and insights with students.
During the session, participants learned the key principles of writing an effective CV, how to present themselves properly in job interviews, and the core skills needed to stay competitive in today's job market. They also got an overview of the working environment at Coca-Cola HBC Armenia and its career development opportunities.
Tatevik Babayan outlined the key stages of the recruitment process and shared important strategies for achieving success.
As part of the interactive workshop, students were divided into groups and analyzed different candidate profiles, discussing which skills and qualities are most important for specific roles. They also had the opportunity to evaluate candidates from an employer's perspective, gaining a clearer understanding of how selection decisions are made.