3. Երկարաձգվել է ԵՊՀ կոլեկտիվ պայմանագիրը
Երևանի պետական համալսարանի և արհեստակցական կազմակերպության միջև 2024 թվականին կնքված կոլեկտիվ պայմանագիրը կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ երկարաձգվել է։
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը և արհեստակցական կազմակերպության նախագահ Ռուբեն Սերոբյանը ստորագրել են համապատասխան համաձայնագիր, որով 2024 թվականի հուլիսի 18-ին կնքված կոլեկտիվ պայմանագրի գործողության ժամկետը երկարաձգվել է ևս երեք տարով։
Կոլեկտիվ պայմանագրի նպատակն աշխատակիցների աշխատանքային, սոցիալ-տնտեսական և իրավական շահերի ու իրավունքների ներկայացումն ու պաշտպանությունն է։
Համալսարանում բարենպաստ աշխատանքային միջավայրի ապահովման և մարդկային ռեսուրսների կառավարման համակարգի կատարելագործման գործում կարևոր դեր ունեցող ԵՊՀ արհեստակցական կազմակերպությունը շարունակում է իրականացնել իր կանոնադրական գործառույթները՝ նպաստելով աշխատակիցների շահերի պաշտպանությանը և սոցիալական ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը։
Պայմանագրի երկարաձգումը միտված է ԵՊՀ աշխատակիցների սոցիալական պաշտպանության երաշխիքների պահպանմանն ու աշխատանքային իրավունքների պաշտպանությանն ու իրացմանը։

3. YSU collective bargaining agreement extended
The collective bargaining agreement signed in 2024 between Yerevan State University and the Trade Union has been extended by mutual agreement of the parties.
YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan and the Chairman of the Trade Union, Ruben Serobyan, signed the relevant agreement, extending the term of the collective bargaining agreement concluded on 18 July 2024 by another 3 years.
The collective bargaining agreement aims to represent and protect the labour, socio-economic and legal interests and rights of employees.
The YSU Trade Union, which plays an important role in ensuring a favourable working environment at the university and improving the human resources management system, continues to carry out its statutory functions, contributing to the protection of employees' interests and the effective implementation of social programs.
The extension of the agreement aims to maintain social protection guarantees for YSU employees and to ensure the protection and exercise of their labour rights.