«Ծառա Սիմոնը». թատերական ներկայացում ԵՊՀ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնում Գիրք նվիրելու օրը ԵՊՀ-ում նշանավորվեց ինչպես ավանդական միջոցառումների շարքով, այնպես էլ Սարգիս և Մարի Իզմիրլյանների անվան գրադարանի առաջին հարկի վերաբացման արարողությամբ, «YSU Band»-ի ելույթով: Տոնական օրը եզրափակվեց Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնի դահլիճում կայացած «Ծառա Սիմոնը» պատմվածքի բեմադրությամբ:
Գիրք նվիրելու օրը ԵՊՀ-ում նշանավորվեց գրադարանի վերաբացմամբ «Իզմիրլյան» բարեգործական հիմնադրամի աջակցությամբ վերաբացվեց ԵՊՀ գրադարանի առաջին հարկը՝ ամբողջովին վերափոխված, ժամանակակից լուծումներով և գործառութային նոր տրամաբանությամբ։ Հիմնանորոգման շրջանակում ամբողջությամբ բարելավվել են ենթակառուցվածքները. վերակառուցվել է առաջին հարկի նախասրահը, արդիականացվել լուսավորության համակարգը, տեղադրվել ժամանակակից ապակեպատ տանիք։ Արդյունքում ձևավորվել է նորարարական և ոգեշնչող միջավայր՝ նախատեսված բոլոր համալսարանականների համար։
Միջազգային բնապահպանական իրավունքը՝ կրթական նոր նախաձեռնության առանցքում. ԵՊՀ-ում կնքվեց փոխըմբռնման հուշագիր Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի և «Հայաստանի միջազգային իրավունքի միություն» ՀԿ-ի միջև կնքվեց փոխըմբռնման հուշագիր՝ նպատակ ունենալով ձևավորելու ակադեմիական և մասնագիտական համագործակցություն՝ Միջազգային շրջակա իրավունքի մասնագիտական զարգացման ծրագրի և դրա շրջանակում գործունեության մշակման, իրականացման և զարգացման համար։
Հերոս դառնալու հոգեբանությունը․ ԵՊՀ-ում դասախոսություն կարդաց Մեթ Լանգդոնը «Ո՞վ է հերոսը» հարցը, որը հաճախ բարձրաձայնվում է գրքերում ու ֆիլմերում, այս անգամ դարձել էր քննարկման առարկա ԵՊՀ-ում կայացած «Ամենօրյա հերոսության հոգեբանություն․ ինչպե՞ս խթանել մարդկանց քաղաքացիական խիզախությունը» խորագրով դասախոսությանը։ «Հանրային լրագրության ակումբ» (ՀԼԱ) ՀԿ-ի և «Հերոսական երևակայություն ծրագիր» կազմակերպության նախաձեռնությամբ կազմակերպված հանդիպում-դասախոսությունը վարեց կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մեթ Լանգդոնը՝ ներկայացնելով, թե ինչպես կարելի է մարդկանց դրդել հերոսական քայլերի և խթանել քաղաքացիական խիզախությունն առօրյա կյանքում։
ԵՊՀ-ն՝ «TOPIK» կորեերենի միջազգային քննության կենտրոն Երևանի պետական համալսարանը պաշտոնապես հաստատվել է որպես կորեերենի իմացության միջազգային քննության՝ «TOPIK»-ի (Test of Proficiency in Korean) անցկացման կենտրոն։
Համալսարանի ներկայացուցիչները Դրեզդենում մասնակցեցին «KPI4HE» նախագծի աշխատաժողովին Փետրվարի 10–13-ը համալսարանի ներկայացուցիչները մասնակցեցին «Erasmus+» ծրագրի «KPI4HE» նախագծի շրջանակում կազմակերպված քառօրյա աշխատաժողովին, որը տեղի ունեցավ Դրեզդենի տեխնոլոգիական համալսարանում։ Աշխատաժողովը միավորել էր եվրոպական գործընկեր բուհերի ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու KPI-ների կիրառման արդյունավետ մեխանիզմները և տվյալահենք կառավարման նոր մոտեցումները։