3. Կարճաժամկետ վերապատրաստման ծրագրերի մշակում
Երևանի պետական համալսարանի Շարունակական կրթության կենտրոնը (ՇԿԿ) Եվրոպայի Միության ֆինանսական աջակցությամբ և բրիտանական Քընսիլիեյշըն Ռեսորսիս (Conciliation Resources) կազմակերպության հետ համագործակցությամբ իրականացնում է ծրագիր, որի նպատակը հայաստանյան հասարակության հաղորդակցական, բանակցային և կոնֆլիկտների կառավարման ու կանխարգելման կարողությունների զարգացումն է։
Ծրագրի շրջանակներում ՇԿԿ-ն հայտարարում է մրցույթ՝ հետևյալ թեմաներից որևէ մեկով կարճաժամկետ ոչ ֆորմալ վերապատրաստման դասընթացներ մշակելու և իրականացնելու նպատակով.
• Բանակցային հմտություններ
• Կոնֆլիկտների կառավարում աշխատավայրում
• Կառուցողական հաղորդակցություն
• Կոնֆլիկտների կանխարգելում և լուծում
Մրցույթի պայմանները
Ակնկալվող արդյունք
Ընտրված հայտատուն պետք է մշակի և իրականացնի կարճաժամկետ (առավելագույնը 5 օր տևողությամբ) ոչ ֆորմալ վերապատրաստման դասընթաց քաղաքացիական ծառայողների, ինչպես նաև ԵՊՀ դասախոսների և աշխատակազմի համար՝ հետևյալ թեմաներից որևէ մեկով.
Մրցույթին կարող են մասնակցել նշված թեմաներով ոչ ֆորմալ կրթական ծրագրերի մշակման և իրականացման փորձ ունեցող ուսուցանողները (թրեյներ), որոնք համապատասխանում են հետևյալ չափանիշներին.
• Կրթություն (առնվազն մագիստրոսի կոչում) հոգեբանության, կոնֆլիկտների լուծման, սոցիոլոգիայի, կառավարման, մարդաբանության, իրավաբանության կամ այլ համապատասխան բնագավառում։
• Համապատասխան թեմայով/թեմաներով առնվազն երեք (3) տարվա ոչ ֆորմալ կարճաժամկետ կրթական ծրագրեր  մշակելու և իրականացնելու փորձ։
• Մեծահասակ սովորողների հետ աշխատանքի փորձ։
• Առաջարկվող թեմային առնչվող իրականացված ծրագրերի/վերապատրաստումների ցանկ։
• Անգլերեն լեզվի իմացություն։
Ընտրություն
Ստացված հայտերից կընտրվեն լավագույն առաջարկները՝ ըստ ստորև նշված չափանիշների՝
• հայտատուի համապատասխանությունը սահմանված պահանջներին, այդ թվում՝ կրթությունը, մասնագիտական/աշխատանքային փորձը և այլն,
• առաջարկվող մոտեցման/ծրագրի նախնական հայեցակարգի համապատասխանությունը կանչի պահանջներին։
Ընտրության չափանիշներ
Առավելագույն միավոր
Հայտատուի համապատասխանությունը սահմանված պահանջներին
Հայտի ամբողջական և պատշաճ լրացում
Առաջարկվող ծրագրի հստակությունը և համապատասխանությունը մեծահասակների ոչ ֆորմալ կրթական ծրագրերի մեթոդաբանությանը, ինչպես նաև ընտրված թեմային
Ընդամենը
50
Ֆինանսավորում
Առաջադրանք
Ֆինանսավորման ծավալ (ՀՀ դրամ, հարկերը ներառյալ)
Դասընթացի/մոդուլի (ներառյալ առաջադրանքները, դասավանդման մեթոդները և այլն) մշակում
500,000- 600,000
Վերապատրաստման իրականացում
առավելագույնը 415,000
Ժամանակացույց՝
Մայիս 3, 2024, 18։00Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետ
Մայիս 20, 2024Հայտատուների վերջնական ընտրություն
Հունիս 1-հուլիս 25 2024Դասընթացների մշկում և իրականացում
Հայտերի ներկայացում
Բոլոր հետաքրքրվողները կարող են մասնակցել մրցույթին՝ լրացնելով կից հայտադիմումը և համառոտ ինքնակենսագրականի (CV) հետ միասին այն ուղարկելով ссe@ysu.am էլեկտրոնային հասցեին մինչև սույն թվականի մայիսի 3-ը՝ ժամը 18։00։ Ավելի ուշ ներկայացված հայտերը չեն դիտարկվի։
Հարցերի դեպքում  կարող եք կապ հաստատել Շարունակական կրթության կենտրոնի հետ cce@ysu.am, 060 71 02 12։

3. Development of short-term training programs
Yerevan State University's Center for Continuing Education (CCE) with the financial support of the European Union and in cooperation with the British organization Conciliation Resources is implementing a program, the purpose of which is to develop communication, negotiation, and conflict management and prevention capabilities of the Armenian society.
Within the framework of the project, the CCE announces a tender to develop and implement short-term informal training courses on any of the following topics:
• Negotiation skills
• Cross-cultural communication
• Conflict management in the workplace
• Constructive communication
• Conflict prevention and resolution.
Terms of the competition
Expected outcomes
The selected applicant must develop and implement a short-term (maximum 5 days) informal training course for civil servants, as well as YSU faculty and staff, on any of the following topics:
• Intercultural communication
• Conflict prevention and resolution
Trainers with experience in developing and implementing informal educational programs on the mentioned topics who meet the following criteria can participate in the competition.
• Education (at least Master's degree) in Psychology, conflict resolution, Sociology, Management, Anthropology, Law, or other relevant fields.
• At least three years of experience in developing and implementing non-formal short-term educational programs on relevant topic/topics.
• Experience working with adult learners.
• List of implemented programs/training related to the proposed topic.
• Knowledge of the English language.
Selection
The best proposals will be selected from the applications received according to the criteria below:
• applicant's compliance with established requirements, including education, professional/work experience, etc.;
• compliance with the proposed approach/initial concept of the program with the requirements of the call.
Selection criteria
Compliance of the applicant with the specified requirements
Maximum score: 15
Full and proper filling of the application: 5
Clarity and relevance of the proposed program to the methodology of non-formal education programs for adults, as well as to the chosen topic: 30
Total: 50
Funding
Task:
Funding volume (AMD, taxes included)
Course/module development (including assignments, teaching methods, etc.): 500,000-600,000
Implementation of training: maximum of 415,000
May 3, 2024, 18:00 Deadline for applications
May 20, 2024 Final selection of candidates
June 1-July 25, 2024 Training and implementation of courses
All those interested can participate in the competition by filling out the attached application and sending it along with a brief CV to the e-mail address ссе@ysu.am by May 3 at 18:00. Applications submitted later will not be considered.
For further information, don't hesitate to get in touch with the Center for Continuing Education at cce@ysu.am, 060 71 02 12.