• Հետազոտական ​​դրամաշնորհներ
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Սալոնիկի Արիստոտելի համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է մեկ շարժունություն ԵՊՀ պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար ` 2026/2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում վերոհիշյալ համալսարանում...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Օստրավայի համալսարանի (Չեխիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Տնտեսագիտության և կառավարման, Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետների պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի...
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Մյունսթերի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն ԵԼՀ ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2025/2026 ուսումնական տարվա 2-րդ կիսամյակում առնվազն 8 ժամ դասախոսություն...
04.06.2026 - 12.06.2026
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Կարլի համալսարան, Չեխիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կարլի համալսարանի (Չեխիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Կենսաբանության ֆակուլտետի կենդանաբանության ամբիոնի դասախոսների համար (հիմնական կազմ)` 2025/2026 ուստարվա 2-րդ...
02.06.2026 - 09.06.2026
Մայիս 2026 թ․
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Հումբոլդտի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն բոլոր ֆակուլտետների պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2026/2027 ուսումնական տարվա 1-ին կիսամյակում առնվազն 8 ժամ դասախոսություն կարդալու նպատակով:
Գերմաներե...
15.05.2026 - 05.06.2026
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Գեներալ Միխայիլո Ապոստոլսկու անվան ռազմական ակադեմիա, Հյուսիսային Մակեդոնիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Գեներալ Միխայիլո Ապոստոլսկու անվան ռազմական ակադեմիայի (Հյուսիսային Մակեդոնիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Ֆիզիկայի ինստիտուտի պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` ս.թ. հունիսի 22-26-ը վերա...
07.05.2026 - 15.05.2026
ապրիլ 2026 թ․
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Մուրսիայի համալսարան, Իսպանիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Մուրսիայի համալսարանի (Իսպանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Միջազգային հարաբերությունների, Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետների պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համ...
27.04.2026 - 10.05.2026
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Մարտին Լյութերի անվան Հալլե Վիտտենբերգի համալսարան, Գերմանիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Մարտին Լյութերի անվան Հալլե Վիտտենբերգի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Աստվածաբանության ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2026/2027 ուսումնական տարվա 2-րդ...
22.04.2026 - 08.05.2026
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական համալսարանի և Սոֆիայի համալսարանի միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Սոֆիայի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Կենսաբանության ֆակուլտետի դասախոսների համար (հիմնական կազմ)` 2025/2026 ուստարում 1 շաբաթ դասավանդելու  նպատակով (8 ժամ):  ...
03.04.2026 - 10.04.2026
մարտ 2026 թ․
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Վիեննայի բնական պաշարների և կենսաբանական գիտությունների համալսարան, Ավստրիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական  և Վիեննայի բնական պաշարների և կենսաբանական գիտությունների համալսարանների (Ավստրիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դասախոսների համար (հիմնական...

Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Ostrava (Czech Republic), mobility opportunities are available for the full-time academic staff of the Faculty of Economics and Management...
Within the framework of inter-university cooperation, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Münster (Germany), mobility opportunities are planned for the full-time academic staff of the Faculty of European Languages and Communication for teaching (at...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and Charles University (Czech Republic), mobility opportunities are offered for lecturers of the Department of Zoology, Faculty of Biology (main staff) for a one...
May 2026
As part of the Bilateral Agreement between Yerevan State University (YSU) and Humboldt Universitat zu Berlin (Germany) offers mobility opportunities for the teaching staff of all Faculties to deliver at least 8 hours of lectures in the 1st semester of 2026/2027 academic year.
At least C1 proficiency...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility programme, and based on the inter-institutional agreement between YSU and the Military Academy "General Mihailo Apostolski", a mobility opportunity is announced for the academic staff of the Institute of Physics for training purposes...
April 2026
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Murcia (Spain), mobility opportunities are available for full-time academic staff of the Faculties of International Relations and...
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility Program, an agreement between Yerevan State University (YSU) and Martin- Luther University Halle Wittenberg (Germany) offers mobility opportunities for the teaching staff of the Faculty of Theology to deliver at least 8 hours of lectures in the...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and Sofia University (Bulgaria), mobility opportunities are available for full-time academic staff of the YSU Faculty of Biology to teach (8 hours) for one week...
March 2026
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna (Austria), mobility opportunities are available for full-time academic staff of the YSU Faculty...