Գիտաժողովին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել և լրացնել ձևաթուղթը, ապա այն ուղարկել philosophy_conference@ysu.am էլեկտրոնային հասցեին ոչ ուշ, քան 2025 թվականի հուլիսի 20-ը (ներառյալ)։
Գիտաժողովի կազմկոմիտեն կդիտարկի մասնակցության հայտերն ու զեկուցումների թեզիսները: Հետայդու՝ դրանց հաստատումից հետո, կազմկոմիտեի քարտուղարությունը հայտատուի էլեկտրոնային հասցեին կուղարկի հրավերը և գիտաժողովի ծրագիրը։
Գիտաժողովին ներկայացված զեկուցումներից լավագույնները՝ որպես գիտական հոդվածներ, կհրապարակվեն «Բանբեր Երևանի համալսարանի։ Փիլիսոփայություն և հոգեբանություն» (ISSN 1829–4553) հանդեսի 2025 և 2026 թվականների համարներում։

To participate in the conference, please complete the application form and submit it to the email address philosophy_conference@ysu.am no later than July 10, 2025.
The conference organizing committee will review the applications and abstracts of the papers. After approval, the committee’s secretariat will send an invitation and the conference program to the applicant’s email address.
The best papers presented at the conference will be published in the "Bulletin of Yerevan University: Philosophy, Psychology" (ISSN 1829–4553) journal in the 2025 and 2026 issues.