- Փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետ
Այն համագործակցում է մի շարք համալսարանների հետ՝ Ավինյոնի (Ֆրանսիա), Սանկտ Պետերբուրգի, Բելգրադի, Ռուսաստանի ժողովուրդների բարեկամության, Ուդմուրտիայի, Մոսկվայի, Վոլգոգրադի, Յարոսլավլի, Սամարայի, Սարատովի, Թբիլիսիի պետական համալսարանների հետ:
Ամբիոնում աշխատում են առաջատար մասնագետներ, որոնք ներգրավված են միջազգային և տեղական դրամաշնորհային ծրագրերում, հեղինակ են ուսումնամեթոդական ձեռնարկների, մենագրությունների, գիտական հոդվածների, որոնք տպագրվում են բարձր ազդեցության գործակից ունեցող պարբերականներում։ Պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները պարբերաբար մասնակցում են միջազգային խոշոր գիտաժողովների, որոնք անցկացվում են Ռուսաստանում, ԱՄՆ-ում, Ֆրանսիայում, Գերմանիայում, Իտալիայում, Լեհաստանում և այլն։
Ամբիոնին կից գործում է Հոգեբանության գիտահետազոտական կենտրոնը: Ընդհանուր հոգեբանության ամբիոնի և Հոգեբանության գիտահետազոտական կենտրոնի նախաձեռնությամբ 2007 թվականից կազմակերպվում է «Տեսական և կիրառական հոգեբանության արդի հիմնախնդիրները» խորագրով միջազգային գիտաժողովը, որին մշտապես ակտիվորեն մասնակցում են 10-ից ավելի առաջատար համալսարանների ճանաչված գիտնական-հոգեբաններ:
Օտարերկրյա գիտնականների մասնակցությամբ կազմակերպվում են մի շարք այլ գիտական և ուսումնամեթոդական միջոցառումներ՝ «Հոգեբանական վերնիսաժ» էքսպո, մարդկային ռեսուրսների կառավարմանը (HR) առնչվող դասընթացներ, կիրառական հոգեբանության տարբեր հիմնահարցերին նվիրված աշխատաժողովներ:
Ընդհանուր հոգեբանության ամբիոնի առաջարկած կրթական ծրագրերին հնարավոր է ծանոթանալ «Կրթական ծրագրեր» ենթաբաժնում։

- Faculty of Philosophy and Psychology
It collaborates with several universities, including those in Avignon (France), St. Petersburg, Belgrade, Peoples' Friendship University of Russia, as well as state universities in Udmurtia, Moscow, Volgograd, Yaroslavl, Samara, Saratov, and Tbilisi.
The chair staff comprises leading experts who are actively involved in both international and local grant programs and have authored instructional and methodological manuals, monographs, and scientific articles, which are published in high-impact journals. They regularly participate in major international conferences held in Russia, the USA, France, Germany, Italy, Poland, and other countries.
The Psychology Research Center operates under the Chair of General Psychology. Since 2007, the chair and the research center have jointly organized the international conference " Modern Problems of Theoretical and Applied Psychology", which features prominent psychologists and scholars from over ten leading universities.
In addition, a variety of scientific and educational events involving foreign experts are held, such as the "Psychological Vernissage" expo, HR-related training courses, and workshops dedicated to various issues in applied psychology.
The educational programs offered by the Chair of General Psychology can be found in the "Educational Programs" section.