5. ԻԿՄ ֆակուլտետի թիմը՝ «Արի՛ մրցենք»-ի անպարտ չեմպիոն
ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի կազմակերպած ամենամյա «Արի՛ մրցենք» միջֆակուլտետային առաջնությունն ամփոփվեց ընթացիկ ուսումնական տարվա մայիսի 21-ին:
«Արի՛ մրցենք»-ը հերթական անգամ համախմբել էր համալսարանի տարբեր ֆակուլտետների ուսանողներին միաժամանակ և՛ մրցելու, և՛ համագործակցելու:
Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի (ԻԿՄ) ֆակուլտետի թիմը 2025-2026 ուստարվա «Արի՛ մրցենք» միջֆակուլտետային առաջնությունում զբաղեցրեց առաջին պատվավոր հորիզոնականը:
ԻԿՄ թիմը, ցուցադրելով բարձր արդյունքներ, թիմային համախմբվածություն և հետևողական աշխատանք, երրորդ տարին անընդմեջ գրավեց հաղթողի տիտղոսը՝ մրցելով գիտակրթական, սպորտային և մշակութային ոլորտներում:
ԵՊՀ ուսանողների նախաձեռնողականության և ակտիվ ներգրավվածության շնորհիվ այս հարթակն արդեն իսկ դարձել է համատեղ աշխատանքի, պատասխանատվության և գիտելիքի հանդեպ նվիրվածության վառ և դրական օրինակ:

The annual Let's Compete inter-faculty championship, organized by the YSU Student Council, concluded on May 21 of the current academic year.
The Let's Compete once again brought together students from various university faculties, providing a platform for both competition and collaboration.
The team from the Faculty of Informatics and Applied Mathematics (IAM) secured first place in the 2025–2026 Let's Compete inter-faculty championship.
Demonstrating strong results, team cohesion, and consistent effort, the IAM team claimed the championship title for the third consecutive year, competing across academic, sports, and cultural disciplines.
Thanks to the initiative and active involvement of YSU students, the platform has become a prominent example of teamwork, responsibility, and dedication to knowledge.