5. ԵՊՀ-ում նշվեց պրոֆեսոր Էդուարդ Եղիազարյանի 80-ամյակը
ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետում հանդիսավորությամբ նշվեց կենսաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Էդուարդ Եղիազարյանի 80-ամյակը:
ԵՊՀ ռեկտորի կողմից վաստակաշատ գիտնականը գիտամանկավարժական գործունեության ու գիտության ոլորտում ունեցած մեծ ավանդի համար պարգևատրվեց ԵՊՀ բարձրագույն պարգևով՝ ոսկե մեդալով:
Հոբելյանական միջոցառումը շարունակվեց Կենսաբանության ֆակուլտետի դահլիճում։ Միջոցառմանը ներկա էին պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, Կենսաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի աշխատակիցներ, հրավիրյալ հյուրեր:
Պրոֆեսոր Եղիազարյանին շնորհակալագրեր և պատվոգրեր շնորհեցին նաև մի շարք կազմակերպություններ, այդ թվում՝ Կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական կենտրոնը, Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը, Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը:
Շնորհավորական խոսքով հանդես եկան ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետի դեկան Կարեն Ղազարյանը, կենսաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի տնօրեն Կարեն Թռչունյանը, կենդանաբանության ամբիոնի վարիչ Աստղիկ Ղազարյանը, ամբիոնների վարիչներ և հյուրեր:
Կենսաբանության ֆակուլտետը ևս մեկ անգամ շնորհավորում է պրոֆեսոր Եղիազարյանին հոբելյանական տարեդարձի կապակցությամբ՝ մաղթելով քաջառողջություն և երկար տարիների գիտամանկավարժական բեղուն գործունեություն։

The Faculty of Biology at Yerevan State University held a ceremonial event to mark the 80th birthday of Professor Eduard Yeghiazaryan, Doctor of Biological Sciences.
In recognition of his significant scientific and pedagogical contributions, the distinguished scholar was awarded YSU's highest honor, the Gold Medal, by the university rector.
The jubilee celebration continued in the Faculty of Biology auditorium and was attended by faculty members, researchers from the Research Institute of Biology, and invited guests.
Professor Yeghiazaryan also received letters of appreciation and certificates of recognition from several organizations, including the Scientific Center of Zoology and Hydroecology, the Environmental Protection and Mining Inspection Body, and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Heritage.
Congratulatory remarks were delivered by Karen Ghazaryan, Dean of the Faculty of Biology; Karen Trchounian, Director of the Research Institute of Biology; Astghik Ghazaryan, Head of the Chair of Zoology; as well as other chair heads and guests.
The Faculty of Biology once again congratulates Professor Yeghiazaryan on this milestone, wishing him continued health and many more years of fruitful scientific and pedagogical work.