«Փոխակերպվող տնտեսություն. կանաչ վերափոխում, ինստիտուտների որակ և արժեքի ստեղծում» միջազգային 3-րդ գիտաժողով
2026 թվականի հոկտեմբերի 7-9 ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետում կանցկացվի «Փոխակերպվող տնտեսություն. կանաչ վերափոխում, ինստիտուտների որակ և արժեքի ստեղծում» խորագրով միջազգային 3-րդ գիտաժողովը:
«Փոխակերպվող տնտեսություն. մարդկային կապիտալի զարգացում, ստեղծարար նորարարական տնտեսություն, կայուն ներառական աճ» միջազգային 2-րդ գիտաժողով
«Փոխակերպվող տնտեսություն․ թվային տեխնոլոգիա, տարածական անհամամասնություններ և կյանքի որակ» միջազգային գիտաժողով
Ս.թ. հոկտեմբերի 8-10 ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետում կանցկացվի «Փոխակերպվող տնտեսություն. թվային տեխնոլոգիա, տարածական անհամամասնություններ և կյանքի որակ» խորագրով միջազգային գիտաժողովը՝ նվիրված ֆակուլտետի հիմնադրման 90-ամյակին:
Գիտաժողովը կազմակերպվում է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի, Տարածաշրջանային գիտության կովկասյան ասոցիացիայի, Տարածաշրջանային գիտության ակադեմիայի և «Տարածաշրջանային գիտության քաղաքականություն» ամսագրի համագործակցության շրջանակում:

"The Transformative Economy: Green Transition, Institutional Quality and Value Creation" - 3rd International Conference
Join us at the 2nd International Conference on "The Transformative Economy։ Human Capital Development, Co-creative Innovative Economy and Sustainable Inclusive Growth," which will be held on October 8-10, 2025, in the historic city of Yerevan, Armenia.
This conference is organized by Yerevan State University (YSU), Faculty of Economics and Management, in collaboration with the Regional Science Academy (TRSA).
“The Transformative Economy: Digital Technology, Spatial Disparities and Quality of Life” - International Conference
Join us at the International Conference on “The Transformative Economy: Digital Technology, Spatial Disparities and Quality of Life”, which will be held on October 8-10, 2024, in the historic city of Yerevan, Armenia & is dedicated to the 90th anniversary of the faculty of Economics and Management YSU.