5. Ուսանողներն այցելեցին «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա» ներդրումային ընկերություն
Ս․թ. ապրիլի 26-ին և 29-ին ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի «Տնտեսագիտություն» մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանողները «Ֆինանսներ 2» դասընթացի շրջանակում այցելեցին «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա» ներդրումային ընկերություն:
Այցի ընթացքում ուսանողները ծանոթացան ընկերության կողմից կառավարվող երեք կենսաթոշակային ֆոնդերին և գործունեությանը: Բանախոսներն ընկերության ֆինանսական խորհրդատուներն էին, որոնք ուսանողներին ներկայացրին ընկերության ներդրումային ռազմավարությունը, ներդրումային պորտֆելի ձևավորման և կառավարման առանձնահատկությունները:
Ուսանողներին ուղեկցեց Ֆինանսահաշվային ամբիոնի դասախոս Լ. Կարապետյանը։
«Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ Արմենիա» ՍՊԸ-ն ավստրիական «Ցե-Կվադրատ» ներդրումային ընկերության (Վիեննա, Ավստրիա) և գերմանական «Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ» (Քյոլն, Գերմանիա) ընկերության համատեղ ձեռնարկությունն է՝ հիմնադրված 2013 թ.:
Հիշեցնենք նաև, որ ԵՊՀ-ի, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի և «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ Արմենիա» ընկերության միջև կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր՝ համատեղ նախաձեռնությամբ մեկնարկելու Սոցիալական ձեռներեցության ինկուբացիոն ծրագիրը։

On April 26 and 29, this year, 3rd-year students of the "Economics" specialty at the YSU Faculty of Economics and Management visited the C-Quadrat Ampega Investment Company as part of the "Finance 2" course.
During the visit, the students got acquainted with the three pension funds managed by the company and their activities. The speakers were the company's financial advisors, who provided a comprehensive overview of the company's investment strategy, investment portfolio design and management features.
The students were accompanied by L. Karapetyan, Lecturer at the Chair of Financial Accounting.
C-Quadrat Ampega Asset Management Armenia LLC is a joint venture of the C-Quadrat Austrian Investment Company (Vienna, Austria) and the Ampega Asset Management German Company (Cologne, Germany), founded in 2013.
It’s important to note that a memorandum of understanding was signed between Yerevan State University (YSU), Enterprise Incubator Fund and C-Quadrat Ampega Asset Management Armenia to jointly launch the Social Entrepreneurship Incubation Program.