5. «Ինչպե՞ս գտնել մարքեթինգի բաց կետերը և աշխատել դրանց հետ». անցկացվեց վարպետության դաս
ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի «Շուկայագիտություն (մարքեթինգ)» մագիստրոսական կրթական ծրագրի ուսանողների համար կազմակերպվեց «Ինչպե՞ս գտնել մարքեթինգի բաց կետերը և աշխատել դրանց հետ» թեմայով վարպետության դաս:
Վարպետության դասի բանախոսն էր Մարքեթինգի և ինովացիաների բիզնես դպրոցի (BSMI) հիմնադիր Աննա Մարի Սարգսյանը։ Հանդիպման նպատակներն էին մագիստրանտների շրջանում մարքեթինգի տարբեր փուլերում խնդիրների բացահայտումը և մարքեթինգային համապատասխան ռազմավարության մշակումը։
Աննա Մարի Սարգսյանը մի շարք նախագծերի օրինակներով ներկայացրեց խնդիրները և BSMI-ի կողմից դրանց նախանշված լուծումները։ «Շուկայագիտություն (մարքեթինգ)» մագիստրոսական կրթական ծրագրի ուսանողները հնարավորություն ունեցան ինտերակտիվ քննարկման ձևաչափով ստանալու իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները։ Վարպետության դասի ավարտին մագիստրանտները ստացան մասնակցության հավաստագրեր։

5. Master class on "How to Identify Marketing Gaps and Deal with Them?" held
A master class on "How to Identify Marketing Gaps and Deal with Them?" was organized for the students of the "Marketing" master’s educational program at YSU Faculty of Economics and Management.
The instructor of the master class was Anna-Mari Sargsyan, Founder of the Business School of Marketing and Innovations (BSMI). The meeting aimed to identify marketing problems across different stages among graduate students and to formulate an effective marketing strategy.
Anna-Mari Sargsyan presented the problems and the solutions offered by BSMI, bringing examples from various projects. The students of the "Marketing" master's educational program engaged in an interactive discussion, receiving answers to their questions. At the end of the master class, the students received certificates of participation.