5. Ուսանողների օրը Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կրթաթոշակ ստացած ուսանողների հետ
Ուսանողների ու երիտասարդության օրվան ընդառաջ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից 2023-2024 ուստարում կրթաթոշակ և ուսման վարձի փոխհատուցում ստացած ԵՊՀ ուսանողները հանդիպել էին բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանի հետ։ Հանդիպմանը ներկա էին ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը և ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկան Կառլեն Խաչատրյանը:
2023 թ. բանկի 15-ամյակի շրջանակում իրականացվող ամենակարևոր նախագծերից էր համալսարանի հետ ստորագրված համագործակցության հուշագիրը, որի շրջանակում 2023-2024 ուսումնական տարվա ընթացքում ԵՊՀ 10 ուսանող ստացել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի անվանական կրթաթոշակ՝ 1 միլիոն դրամի չափով, իսկ ևս 5 ուսանող՝ ուսման վարձի փոխհատուցում։
Կրթաթոշակ ստացած 10 ուսանողից 5-ը և փոխհատուցում ստացած 5 ուսանողները ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետից են: Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը հանդիպմանը նշեց, որ նախաձեռնությունը շարունակական կլինի և հաջորդող տարիներին ևս Բիբլոս Բանկ Արմենիան կրթաթոշակներ կտրամադրի ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի  բարձր առաջադիմություն ունեցող ուսանողներին։
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանն ընդգծեց, որ բուհի համար կարևոր է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հետ համագործակցությունը, ինչը խթանում է գործատուի և կրթության միջև կապը։
«Այսօր ուսանողների հետ զրույցում ևս մեկ անգամ շեշտեցինք, որ այս կրթաթոշակը նաև պատասխանատվություն է, քանի որ նրանք պետք է կարողանան կրթության արդյունքները հետագայում ծառայեցնել իրենց կարիերայի առաջընթացին։ Եվ նման համագործակցությունները համալսարանի և գործատուի միջև ստեղծում են լայն հնարավորություններ բոլորի համար։ Կարծում եմ՝ մեր ուսանողները լավագույնս կօգտագործեն այս հնարավորությունը, և Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից տրամադրված կրթաթոշակները կծառայեն իրենց նպատակին»,- նշեց ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը։
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը հանդիպումից հետո ասաց, որ տպավորված է երիտասարդներով։
«Շատ ուրախ ենք համալսարանի հետ գործակցության համար, որը հնարավորություն տվեց հանդիպելու Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից կրթաթոշակ ստացած ուսանողների հետ։ Տպավորված եմ հանդիպումով և հուսով եմ՝ կրթաթոշակը երիտասարդներին կօգնի հասնել իրենց նպատակներին։ Բիբլոս Բանկ Արմենիան շատ է կարևորում ակադեմիական կրթությունը, և կրթաթոշակային այս նախաձեռնությունը ևս մեր ուշադրության կենտրոնում է»,- ընդգծեց Հայկ Ստեփանյանը։

Leading up to the Day of Students and Youth, YSU students who received scholarships and tuition reimbursement from Byblos Bank Armenia during the 2023-2024 academic year, gathered to meet with Hayk Stepanyan, CEO of the bank. YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan and Karlen Khachatryan, Dean of the YSU Faculty of Economics and Management, also attended the meeting.
One of the most important initiatives undertaken within the framework of the bank's 15th anniversary in 2023 was the signing of a memorandum of cooperation with the university. Under this memorandum, 10 YSU students received nominal scholarships from Byblos Bank Armenia, amounting to 1 million drams, while 5 students received tuition reimbursements during the 2023-2024 academic year. These 15 beneficiary students were from the YSU Faculty of Economics and Management.
At the meeting, Hayk Stepanyan, CEO of the bank, pointed out that the initiative is ongoing and in the upcoming years, Byblos Bank Armenia will continue to provide scholarships to high-achieving students of the YSU Faculty of Economics and Management.
YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan emphasized the significance of the cooperation with Byblos Bank Armenia for the university, highlighting its role in fostering employer-educational connections.
"Today, in our conversation, we highlighted once again that this scholarship entails responsibility, as students are entrusted with utilizing it to further their educational achievements for career advancement. Similar cooperative initiatives between the university and an employer offer significant opportunities for everyone. I believe that our students will make the best of this opportunity, and the Byblos Bank Armenia scholarships will serve the purpose," noted Hovhannes Hovhannisyan.
At the end of the meeting, Hayk Stepanyan, CEO of the bank, said that he was impressed by the young students.
"We are grateful for the partnership with the university, as part of which an opportunity was provided to meet with the students who received scholarships from Byblos Bank Armenia. The meeting was impressive, and I hope that the scholarships will effectively fulfill their intended purposes. Byblos Bank Armenia prioritizes academic education, and this scholarship initiative remains a focal point for us," pointed out Hayk Stepanyan.