5. Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի պատվիրակության այցը ԵՊՀ
Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետը հյուրընկալեց Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի (ՄՊՀ) տնտեսագիտության ֆակուլտետի պատվիրակությանը՝ միջազգային համագործակցության հարցերով դեկանի տեղակալ Օլեգ Բուկլեմիշևի ղեկավարությամբ։
ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի կազմակերպած «Փոխակերպվող տնտեսություն» միջազգային երկրորդ գիտաժողովի շրջանակում զեկուցումով հանդես եկավ ՄՊՀ տնտեսագիտության ֆակուլտետի ձեռնարկությունների կառավարման ամբիոնի դոցենտ Արաքսյա Միրաքյանը:
Այցի ընթացքում պատվիրակությունը հանդիպեց ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկան, դոցենտ Կառլեն Խաչատրյանի, ինչպես նաև ԵՊՀ միջազգային համագործակցության վարչության ղեկավար, պրոֆեսոր Ալեքսանդր Մարգարովի հետ։ Քննարկումների արդյունքում ձեռք բերվեցին նախնական պայմանավորվածություններ՝ շարունակելու և խորացնելու երկկողմ ու բազմակողմ համագործակցությունը։
Հանդիպումների ընթացքում առանձնապես ընդգծվեց համագործակցության ընդլայնման ներուժը համատեղ գիտական հետազոտությունների, ուսանողական փոխանակման ծրագրերի, ինչպես նաև ուսումնական և գիտահետազոտական նոր նախաձեռնությունների ձևավորման ուղղությամբ։

The Faculty of Economics and Management at Yerevan State University hosted a delegation from the Faculty of Economics at Lomonosov Moscow State University, led by Vice Dean for International Relations, Oleg Buklemishev.
As part of the 2nd International Conference "Transformative Economy", organized by the YSU Faculty of Economics and Management, Associate Professor Araksya Mirakyan from MSU's Department of Enterprise Management delivered a presentation.
During the visit, the delegation met with YSU Faculty of Economics and Management Dean, Associate Professor Karlen Khachatryan, as well as Professor Alexander Margarov, Head of the International Cooperation Office at YSU. The discussions led to preliminary agreements to continue and deepen both bilateral and multilateral cooperation.
The meetings particularly highlighted the potential for expanding collaboration in areas such as joint scientific research, student exchange programs, and the development of new educational and research initiatives.