ԵՊՀ շրջանավարտների ֆորում-2026
Ս.թ. մայիսի 16-ին՝ ժամը 10։00-ին, Երևանի պետական համալսարանում տեղի կունենա Շրջանավարտների ֆորումը՝ մեկ հարթակում միավորելով տարբեր տարիների շրջանավարտներին։
Գրանցվել
Ֆորումի ընթացքում հնարավորություն կլինի՝
• քննարկելու ԵՊՀ-համայնք կապի ամրապնդման ու զարգացման ծրագրեր,
• խոսելու տարբեր ոլորտների արդի միտումների ու մարտահրավերների մասին,
• ծանոթանալու շրջանավարտների մասնագիտական ճանապարհին,
• վերահաստատելու կապը համալսարանի հետ և դառնալու նոր նախաձեռնությունների մաս։
Սա հանդիպում է, որտեղ՝
• գաղափարները վերածվում են կապերի,
• փորձը՝ ոգեշնչման,
• իսկ ծանոթությունները՝ նոր համագործակցությունների։
Այս տարի ֆորումը ձևավորվել է 3 հիմնական բաղադրիչների շուրջ՝
Փորձ և ոգեշնչում
Սովորե՛ք լավագույններից և գտե՛ք ձեր հաջողության բանաձևը:
Այստեղ մենք կենտրոնանում ենք իրական պատմությունների և գործնական գիտելիքների փոխանցման վրա։ Ձեզ սպասվում են՝
• Հիմնական բանախոսություն (Keynote). ԵՊՀ զարգացման հեռանկարների և համալսարանական կյանքում շրջանավարտների համայնքի ներգրավման նոր տեսլականը։
• Շրջանավարտների հաջողության պատմություններ. մեր շրջանավարտների անհատական փորձը՝ ինչպես հաղթահարել մարտահրավերները և հասնել մասնագիտական բարձունքների։
• Ուսանողական նախաձեռնությունների ցուցադրություն և «ԶրուցԱրագ». երկխոսություն ուսանողների և շրջանավարտների միջև
Միտք և երկխոսություն
Բացահայտե՛ք նոր գաղափարներ և մասնակցե՛ք ակտիվ երկխոսության:
Սա բաց քննարկումների և մտքերի փոխանակման միջավայր է։ Լինելու են՝
• Պանելային քննարկումներ. արդիական խնդիրների վերլուծություն՝ չորս առանցքային ոլորտային ուղղություններով։
• Թեմատիկ քննարկումներ. երկխոսություն կրթության, գիտության, ենթակառուցվածքների և հանրային պատասխանատվության շուրջ՝ ուղղված ԵՊՀ-շրջանավարտ կապի ամրապնդմանն ու զարգացմանը։
• Գաղափարների հավաքագրում. ինտերակտիվ սեսիաներ, որտեղ ձեր առաջարկները կարող են հիմք դառնալ հետագա համատեղ նախագծերի իրականացման համար։
Համայնք և համագործակցություն
Ամրապնդե՛ք ձեր կապերը և ստեղծե՛ք նոր հնարավորություններ:
Մենք հավատում ենք համագործակցության ուժին։ Այս բաղադրիչը նպատակ ունի ստեղծելու երկարաժամկետ գործընկերային կապեր․
• Վիրտուալ շրջայց. ծանոթացե՛ք ԵՊՀ նորագույն փոփոխություններին և ձեռքբերումներին ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաների միջոցով։
• Մրցանակաբաշխություն. ԵՊՀ շրջանավարտների տարվա կարևորագույն մասնագիտական ձեռքբերումների, ինչպես նաև «Դասավանդման գերազանցության մրցանակ» ամենամյա մրցույթի ամփոփում  և հանրահռչակում։
• Նոր կապեր (Networking). հնարավորություն՝ գտնելու նոր գործընկերներ, համախոհներ և ընդլայնելու մասնագիտական ծանոթությունների շրջանակը։
ԵՊՀ շրջանավարտների ֆորումի տարբերանշանը, որը ստեղծվել է ԵՊՀ տարբերանշանի տրամաբանությամբ, միաժամանակ խորհրդանշում է շրջանավարտների՝ համալսարանում անցած ուղին, ավարտն ու նոր սկիզբը։
Տարբերանշանի կլոր ձևը խորհրդանշում է «շրջանը»՝ ուսումնառության փուլը, որն իր ամբողջականությամբ ներկայացնում է համալսարանական կյանքի ամբողջ ճանապարհը։ Վերջակետը խորհրդանշում է ուսումնառության փուլի ավարտը, իսկ սլաքը միաժամանակ ցույց է տալիս համալսարանի հետ անցնող ճանապարհի շարունակականության հնարավորությունը։

YSU Alumni Forum 2026
On May 16, 2026, at 10:00 a.m., Yerevan State University will host the annual Alumni Forum, bringing together graduates from different years on a single platform.
The Alumni Forum offers a unique opportunity to:
• Deliberate on programs aimed at strengthening and evolving the YSU-community bond;
• Examine current trends and challenges across various sectors;
• Gain insight into the diverse professional journeys of alumni;
• Reaffirm your connection with the university and participate in new initiatives.
This is a gathering where:
• Ideas evolve into connections;
• Experience becomes inspiration;
• Acquaintances grow into collaborations.
This year's forum is structured around three core thematic components:
Experience and Inspiration
Learn from the best and discover your formula for success.
This segment focuses on sharing personal stories and practical insights through:
• Keynote Address: A new vision for YSU's development and for strengthening the engagement of the alumni community in university life.
• Alumni Success Stories: Personal accounts of how our graduates have navigated challenges and achieved professional excellence.
• Showcase of Achievements: A presentation of joint achievements of YSU alumni and partner organizations.
Ideas and Dialogue
Explore burgeoning ideas and engage in active dialogue.
This segment provides a platform for open discussion and exchange of ideas through:
• Panel Discussions: Analysis of contemporary issues across four key sectors;
• Thematic Discussions: Dialogues on education, science, infrastructure, and social responsibility, aimed at strengthening and advancing the YSU-alumni bond;
• Idea Collection: Interactive sessions where your proposals may shape future collaborative initiatives.
Community and Collaboration
Strengthen your network and unlock new opportunities.
Driven by the conviction that collaboration fosters growth, this component aims to forge long-term partnerships through:
• Virtual Tour: Discover the latest transformations and milestones at YSU through cutting-edge digital technology;
• Awards Ceremony: A recognition and celebration of the most notable professional achievements of YSU alumni over the past year;
• Networking: Opportunities to connect with new partners and like-minded individuals while expanding your professional network.
The logo of YSU Alumni Forum, designed in alignment with YSU Coat of Arms, simultaneously symbolizes the alumni's journey at the university, their completion of studies, and the new beginning that follows.
The circular shape of the logo represents the "cycle" of the educational phase, which in its entirety reflects the full path of university life. The dot signifies the completion of the educational phase, while the arrow simultaneously indicates the possibility of a continuous journey beyond the university, in connection with the institution.